iso_3166 - en to hy translation catalogue (454 entries)

en: Afghanistan
hy: Աֆղանստան

en: Albania
hy: Ալբանիա

en: Algeria
hy: Ալժիր

en: American Samoa
hy: Ամերիկյան Սամոա

en: Andorra
hy: Անդորա

en: Angola
hy: Անգոլա

en: Anguilla
hy: Անգիլիա

en: Antarctica
hy: Անտարկտիդա

en: Antigua and Barbuda
hy: Անտիգուա-Բարբուդա

en: Arab Republic of Egypt
hy: Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն

en: Argentina
hy: Արգենտինա

en: Argentine Republic
hy: Արգենտինայի Հանրապետություն

en: Armenia
hy: Հայաստանի Հանրապետութիւն

en: Aruba
hy: Արուբա

en: Australia
hy: Ավստրալիա

en: Austria
hy: Ավստրիա

en: Azerbaijan
hy: Ադրբեջան

en: Bahamas
hy: Բահամներ

en: Bahrain
hy: Բահրեյն

en: Bangladesh
hy: Բանգլադեշ

en: Barbados
hy: Բարբադոս

en: Belarus
hy: Բելոռուս

en: Belgium
hy: Բելգիա

en: Belize
hy: Բելիզ

en: Benin
hy: Բենին

en: Bermuda
hy: Բերմուդյան Կղզիներ

en: Bhutan
hy: Բութան

en: Bolivarian Republic of Venezuela
hy: Վենեսուելայի Բոլիվարական Հանրապետություն

en: Bolivia
hy: Բոլիվիա

en: Bolivia, Plurinational State of
hy: Բոլիվիա, Պառլամենտական Պետություն

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
hy: Բոնեյրե, Սինտ Էվստատիուս և Սաբա

en: Bosnia and Herzegovina
hy: Բոսնիա-Հերցեգովինա

en: Botswana
hy: Բոտսվանա

en: Bouvet Island
hy: Բուվետ Կղզի

en: Brazil
hy: Բրազիլիա

en: British Antarctic Territory
hy: Բրիտանական Անտարկտիկայի Տարածք

en: British Indian Ocean Territory
hy: Հնդկական օվկիանոսի բրիտանական տարածքներ

en: British Virgin Islands
hy: Բրիտանական Վիրջինյան կղզիներ

en: Brunei Darussalam
hy: Բրունեյ

en: Bulgaria
hy: Բուլղարիա

en: Burkina Faso
hy: Բուրկինա Ֆասո

en: Burma, Socialist Republic of the Union of
hy: Մյանմա, Միացիալ Սոցիալիստական Հանրապետություն

en: Burundi
hy: Բուրունդի

en: Byelorussian SSR Soviet Socialist Republic
hy: Բելառուսի Խորհրդային Սոցիալիստական Հանրապետություն

en: Cambodia
hy: Կամբոջա

en: Cameroon
hy: Կամերուն

en: Canada
hy: Կանադա

en: Canton and Enderbury Islands
hy: Քենթոն և Էնդերբուրի Կղզիներ

en: Cape Verde
hy: Կաբո-Վերդե

en: Cayman Islands
hy: Կայմանյան Կղզիներ

en: Central African Republic
hy: Կենտրոնական Աֆրիկյան Հանրապետություն

en: Chad
hy: Չադ

en: Chile
hy: Չիլի

en: China
hy: Չինաստան

en: Christmas Island
hy: Ծննդյան Կղզի

en: Cocos (Keeling) Islands
hy: Կոկոսյան (Քիլինգ) կղզիներ

en: Colombia
hy: Կոլումբիա

en: Commonwealth of Dominica
hy: Դոմինիկայի Համադաշնություն

en: Commonwealth of the Bahamas
hy: Բաղամյան Կղզիների Ընկերակցություն

en: Commonwealth of the Northern Mariana Islands
hy: Հյուսիսային Մարիանայի կղզիների Համադաշնություն

en: Comoros
hy: Կոմորոս

en: Congo
hy: Կոնգո

en: Congo, The Democratic Republic of the
hy: Կոնգո, -ի Դեմոկրատական Հանրապետություն

en: Cook Islands
hy: Կուկի Կղզիներ

en: Costa Rica
hy: Կոստա-Ռիկա

en: Croatia
hy: Խորվաթիա

en: Cuba
hy: Կուբա

en: Curaçao
hy: Կուրակաո

en: Cyprus
hy: Կիպրոս

en: Czech Republic
hy: Չեխիայի Հանրապետություն

en: Czechoslovakia, Czechoslovak Socialist Republic
hy: Չեխոսլովակիա, Չեխոսլովակիայի Սոցիալիստական ​​Հանրապետության

en: Côte d'Ivoire
hy: Կոտ դ'Իվուար

en: Dahomey
hy: Դագոմեա

en: Democratic People's Republic of Korea
hy: Կորեայի Ժողովրդադեմոկրատական Հանրապետություն

en: Democratic Republic of Sao Tome and Principe
hy: Սան Տոմե եւ Պրինսիպի Դեմոկրատական ​​Հանրապետություն

en: Democratic Republic of Timor-Leste
hy: Թիմոր - Լեստեի Դեմոկրատական ​​Հանրապետություն

en: Democratic Socialist Republic of Sri Lanka
hy: Շրի Լանկայի Դեմոկրատական Սոցիալիստական Հանրապետություն

en: Denmark
hy: Դանիա

en: Djibouti
hy: Ջիբուտի

en: Dominica
hy: Դոմինիկա

en: Dominican Republic
hy: Դոմինիկյան Հանրապետություն

en: Dronning Maud Land
hy: Մոդ Թագուհու Երկիր

en: East Timor
hy: Արևելյան Թիմոր

en: Eastern Republic of Uruguay
hy: Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության

en: Ecuador
hy: Էկվադոր

en: Egypt
hy: Եգիպտոս

en: El Salvador
hy: Սալվադոր

en: Equatorial Guinea
hy: Հասարակածային Գվինեա

en: Eritrea
hy: Էրիտրեա

en: Estonia
hy: Էստոնիա

en: Ethiopia
hy: Եթովպիա

en: Falkland Islands (Malvinas)
hy: Ֆոլկլոնդյան Կղզիներ

en: Faroe Islands
hy: Ֆարերյան կղզիներ

en: Federal Democratic Republic of Ethiopia
hy: Եթովպիայի Դաշնային Ժողովրդական Հանրապետություն

en: Federal Democratic Republic of Nepal
hy: Նեպալի Դաշնային Ժողովրդավարական Հանրապետություն

en: Federal Republic of Germany
hy: Գերմանիայի Դաշնայի Հանրապետություն

en: Federal Republic of Nigeria
hy: Նիգերիայի Դաշնայի Հանրապետություն

en: Federated States of Micronesia
hy: Միկրոնեզիայի Ֆեդերային Պետություն

en: Federative Republic of Brazil
hy: Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետություն

en: Fiji
hy: Ֆիջի

en: Finland
hy: Ֆինլանդիա

en: France
hy: Ֆրանսիա

en: France, Metropolitan
hy: Ֆրանսիա, Պետրոպոլիտան

en: French Afars and Issas
hy: Ֆրանսիական Աֆարս և Իսսաս

en: French Guiana
hy: Ֆրանսիական Գվիանա

en: French Polynesia
hy: Ֆրանսիական Պոլինեզիա

en: French Republic
hy: Ֆրանսիայի Հանրապետություն

en: French Southern Territories
hy: Ֆրանսիական Հարավային Տարածքներ

en: French Southern and Antarctic Territories
hy: Ֆրանսիական Հարավային և Անտարկտիկայի Տարածքներ

en: Gabon
hy: Գաբոն

en: Gabonese Republic
hy: Գաբոնի Հանրապետություն

en: Gambia
hy: Գամբիա

en: Georgia
hy: Վրաստան

en: German Democratic Republic
hy: Կենտրոնական Աֆրիկյան Հանրապետություն

en: Germany
hy: Գերմանիա

en: Germany, Federal Republic of
hy: Գերմանիա, Դաշնային Հանրապետություն

en: Ghana
hy: Գանա

en: Gibraltar
hy: Ջիբրալթար

en: Gilbert and Ellice Islands
hy: Ջիլբերթ և Էլլիս Կղզիներ

en: Grand Duchy of Luxembourg
hy: Լյուքսեմբուրգի Դքսություն

en: Greece
hy: Հունաստան

en: Greenland
hy: Գրենլանդիա

en: Grenada
hy: Գրենադա

en: Guadeloupe
hy: Գվադելուպա

en: Guam
hy: Գուամ

en: Guatemala
hy: Գվատեմալա

en: Guernsey
hy: Գերնսի

en: Guinea
hy: Գվինեա

en: Guinea-Bissau
hy: Գվինեա-Բիսաու

en: Guyana
hy: Գայանա

en: Haiti
hy: Հաիթի

en: Hashemite Kingdom of Jordan
hy: Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորություն

en: Heard Island and McDonald Islands
hy: Հերդ և Մակդոնալդ Կղզիներ

en: Hellenic Republic
hy: Հունաստանի Հանրապետություն

en: Holy See (Vatican City State)
hy: Սուրբ Քաղաք (Վատիկան)

en: Honduras
hy: Հոնդուրաս

en: Hong Kong
hy: Հոնգ Կոնգ

en: Hong Kong Special Administrative Region of China
hy: Հոնգ Կոնգ, Չինաստանի Հատուկ Վարչական Շրջան

en: Hungary
hy: Հունգարիա

en: Iceland
hy: Իսլանդիա

en: Independent State of Papua New Guinea
hy: Պապուայի Նոր Գվինեա Անկախ պետություն

en: Independent State of Samoa
hy: Սամոայի Անկախ Պետություն

en: India
hy: Հնդկաստան

en: Indonesia
hy: Ինդոնեզիա

en: Iran, Islamic Republic of
hy: Իրան, -ի Իսլամական Հանրապետություն

en: Iraq
hy: Իրաք

en: Ireland
hy: Իռլանդիա

en: Islamic Republic of Afghanistan
hy: Աֆղանստանի Իսլամական Հանրապետություն

en: Islamic Republic of Iran
hy: Իրանի Իսլամական Հնարապետություն

en: Islamic Republic of Mauritania
hy: Մավրիտանիայի Իսլամական Հանրապետություն

en: Islamic Republic of Pakistan
hy: Պակիստանի Իսլամական Հանրապետություն

en: Isle of Man
hy: Մեն Կղզի

en: Israel
hy: Իսրայել

en: Italian Republic
hy: Իտալիայի Հանրապետություն

en: Italy
hy: Իտալիա

en: Jamaica
hy: Ջամայկա

en: Japan
hy: Ճապոնիա

en: Jersey
hy: Ջերսի

en: Johnston Island
hy: Ջոնստոն օղակակղզի

en: Jordan
hy: Հորդանան

en: Kazakhstan
hy: Ղազախստան

en: Kenya
hy: Քենիա

en: Kingdom of Bahrain
hy: Բահրեյնի Թագավորություն

en: Kingdom of Belgium
hy: Բելգիայի Թագավորություն

en: Kingdom of Bhutan
hy: Բութանի Թագավորություն

en: Kingdom of Cambodia
hy: Կամբոջայի Թագավորություն

en: Kingdom of Denmark
hy: Դանիայի Հանրապետություն

en: Kingdom of Lesotho
hy: Լեսոտոյի Թագավորություն

en: Kingdom of Morocco
hy: Մարոկոյի Թագավորություն

en: Kingdom of Norway
hy: Նորվեգիայի Թագավորություն

en: Kingdom of Saudi Arabia
hy: Սաուդյան Արաբիայի Թագավորություն

en: Kingdom of Spain
hy: Իսպանիա Թագավորություն

en: Kingdom of Swaziland
hy: Սվազիլենդի Թագավորություն

en: Kingdom of Sweden
hy: Շվեդիայի Թագավորություն

en: Kingdom of Thailand
hy: Թաիլանդի Թագավորություն

en: Kingdom of Tonga
hy: Տոնգայի Թագավորություն

en: Kingdom of the Netherlands
hy: Նիդերլանդների Թագավորություն

en: Kiribati
hy: Կիրիբատի

en: Korea, Democratic People's Republic of
hy: Կորեա, Ժողովրդադեմոկրատական Հանրապետություն

en: Korea, Republic of
hy: Կորեա Հանարպետություն

en: Kuwait
hy: Քուվեյթ

en: Kyrgyz Republic
hy: Կիրգիզստանի Հանրապետություն

en: Kyrgyzstan
hy: Կիրգիզստան

en: Lao People's Democratic Republic
hy: Լաոսի Ժողովրդադեմոկրատական հանրապետություն

en: Latvia
hy: Լատվիա

en: Lebanese Republic
hy: Լիբանանի Հանրապետություն

en: Lebanon
hy: Լիբանան

en: Lesotho
hy: Լեսոտո

en: Liberia
hy: Լիբերիա

en: Libya
hy: Լիբիա

en: Liechtenstein
hy: Լիխտենշտեյն

en: Lithuania
hy: Լիտվա

en: Luxembourg
hy: Լյուքսեմբուրգ

en: Macao
hy: Աոմին

en: Macao Special Administrative Region of China
hy: Աոմին, Չինաստանի Հատուկ Վարչական Շրջան

en: Macedonia, Republic of
hy: Մակեդոնիա, Հանրապետություն

en: Madagascar
hy: Մադագասկար

en: Malawi
hy: Մալավի

en: Malaysia
hy: Մալայզիա

en: Maldives
hy: Մալդիվներ

en: Mali
hy: Մալի

en: Malta
hy: Մալթա

en: Marshall Islands
hy: Մարշալյան կղզիներ

en: Martinique
hy: Մարտինիկա

en: Mauritania
hy: Մավրիտանիա

en: Mauritius
hy: Մավրիտոս

en: Mayotte
hy: Մայոտ

en: Mexico
hy: Մեքսիկա

en: Micronesia, Federated States of
hy: Միկրոնեզիայի Ֆեդերային Պետություն

en: Midway Islands
hy: Միջին կղզիներ

en: Moldova
hy: Մոլդովա

en: Moldova, Republic of
hy: Մոլդովա, Հանրապետություն

en: Monaco
hy: Մոնակո

en: Mongolia
hy: Մոնղոլիա

en: Montenegro
hy: Մոնտենեգրո

en: Montserrat
hy: Մոնտսերատ

en: Morocco
hy: Մարոկո

en: Mozambique
hy: Մոզամբիկ

en: Myanmar
hy: Մյանմա

en: Namibia
hy: Նամիբիա

en: Nauru
hy: Նաուրու

en: Nepal
hy: Նեպալ

en: Netherlands
hy: Նիդերլանդեր

en: Netherlands Antilles
hy: Նիդերլանդական Անտիլներ

en: Neutral Zone
hy: Չեզոք Տարածք

en: New Caledonia
hy: Նոր Կալեդոնիա

en: New Hebrides
hy: Նոր Հեբրիդյան Կղզիներ

en: New Zealand
hy: Նոր Զելանդիա

en: Nicaragua
hy: Նիկարագուա

en: Niger
hy: Նիգեր

en: Nigeria
hy: Նիգերիա

en: Niue
hy: Նիուե

en: Norfolk Island
hy: Նոր­ֆոլկ Կղզի

en: Northern Mariana Islands
hy: Հյուսիսային Մարիանայի կղզիներ

en: Norway
hy: Նորվեգիա

en: Oman
hy: Օման

en: Pacific Islands (trust territory)
hy: Խաղաղօվկիանոսյան Կղզիներ (հավատարմագրված տարածք)

en: Pakistan
hy: Պակիստան

en: Palau
hy: Պալաու

en: Palestine, State of
hy: Պաղեստին, Պետություն

en: Panama
hy: Պանամա

en: Panama Canal Zone
hy: Պանամայի Ջրանցք

en: Panama, Republic of
hy: Պանամա, Հանրապետություն

en: Papua New Guinea
hy: Պապուա Նոր Գվինեա

en: Paraguay
hy: Պարագվայ

en: People's Democratic Republic of Algeria
hy: Ալժիրի ժողովրդական Դեմոկրատական Հանրապետություն

en: People's Republic of Bangladesh
hy: Բանգլադեշի Ժողովրդական Հանրապետություն

en: People's Republic of China
hy: Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն

en: Peru
hy: Պերու

en: Philippines
hy: Ֆիլիպիններ

en: Pitcairn
hy: Պիտքերնյան կղզիներ

en: Plurinational State of Bolivia
hy: Բոլիվիայի Պառլամենտական Պետություն

en: Poland
hy: Լեհաստան

en: Portugal
hy: Պորտուգալիա

en: Portuguese Republic
hy: Պորտուգալիայի Հանրապետություն

en: Principality of Andorra
hy: Անդորրայի Իշխանություն

en: Principality of Liechtenstein
hy: Լիխտենշտեյնի Իշխանություն

en: Principality of Monaco
hy: Մոնակոյի Իշխանություն

en: Puerto Rico
hy: Պուերտո Ռիկո

en: Qatar
hy: Կատար

en: Republic of Albania
hy: Ալբանիայի Հանրապետություն

en: Republic of Angola
hy: Անգոլայի Հանրապետություն

en: Republic of Armenia
hy: Հայաստանի Հանրապետություն

en: Republic of Austria
hy: Ավստրիայի Հանրապետություն

en: Republic of Azerbaijan
hy: Ադրբեջանի Հանրապետություն

en: Republic of Belarus
hy: Բելառուսիայի Հանրապետություն

en: Republic of Benin
hy: Բենինի Հանրապետություն

en: Republic of Bosnia and Herzegovina
hy: Բոսնիա և Հերցեգովինահի Հանրապետություն

en: Republic of Botswana
hy: Բոտսվանայի Հանրապետություն

en: Republic of Bulgaria
hy: Բուլղարիայի Հանրապետություն

en: Republic of Burundi
hy: Բուրունդի Հանրապետություն

en: Republic of Cameroon
hy: Կամերունի Հանրապետություն

en: Republic of Cape Verde
hy: Կաբո-Վերդեի Հանրապետություն

en: Republic of Chad
hy: Չադի Հանրապետություն

en: Republic of Chile
hy: Չիլիի Հանրապետություն

en: Republic of Colombia
hy: Կոլումբիայի Հանրապետություն

en: Republic of Costa Rica
hy: Կոստա Ռիկա Հանրապետություն

en: Republic of Croatia
hy: Խորվաթիայի Հանրապետություն

en: Republic of Cuba
hy: Կուբայի Հանրապետություն

en: Republic of Cyprus
hy: Կիպրոսի Հանրապետություն

en: Republic of Côte d'Ivoire
hy: Կոտ դ'Իվուարի Հանրապետություն

en: Republic of Djibouti
hy: Ջիբութի Հանրապետություն

en: Republic of Ecuador
hy: Էկվադորի Հանրապետություն

en: Republic of El Salvador
hy: Սալվադորի Հանրապետություն

en: Republic of Equatorial Guinea
hy: Հասարակածային Գվինեա Հանրապետություն

en: Republic of Estonia
hy: Էստոնիայի Հանրապետություն

en: Republic of Fiji
hy: Ֆիջի Հանրապետություն

en: Republic of Finland
hy: Ֆինլանդիայի Հանրապետություն

en: Republic of Ghana
hy: Գանայի Հանրապետություն

en: Republic of Guatemala
hy: Գվատեմալայի Հանրապետություն

en: Republic of Guinea
hy: Գվինեայի Հանրապետություն

en: Republic of Guinea-Bissau
hy: Գվինեա-Բիսաու Հանրապետություն

en: Republic of Guyana
hy: Գայանայի Հանրապետություն

en: Republic of Haiti
hy: Հայթիի Հանրապետություն

en: Republic of Honduras
hy: Հոնդուրասի Հանրապետություն

en: Republic of Iceland
hy: Իսլանդիայի Հանրապետություն

en: Republic of India
hy: Հնդկաստանի Հանրապետություն

en: Republic of Indonesia
hy: Ինդոնեզիայի Հանրապետություն

en: Republic of Iraq
hy: Իրաք

en: Republic of Kazakhstan
hy: Ղազախստանի Հանրապետություն

en: Republic of Kenya
hy: Քենիայի Հանրապետություն

en: Republic of Kiribati
hy: Քիրիբատի Հանրապետություն

en: Republic of Latvia
hy: Լատվիայի Հանրապետություն

en: Republic of Liberia
hy: Լիբերիայի Թագավորություն

en: Republic of Lithuania
hy: Լիտվայի Հանրապետություն

en: Republic of Madagascar
hy: Մադագասկարի Հանրապետություն

en: Republic of Malawi
hy: Մալավի Հանրապետություն

en: Republic of Maldives
hy: Մալդիվների Հանրապետություն

en: Republic of Mali
hy: Մալիի Հանրապետություն

en: Republic of Malta
hy: Մալթայի Հանրապետություն

en: Republic of Mauritius
hy: Մավրիտոսի Հանրապետություն

en: Republic of Moldova
hy: Մոլդովա, Հանրապետություն

en: Republic of Mozambique
hy: Մոզամբիկյի Հանրապետություն

en: Republic of Myanmar
hy: Մյանմայի Հանրապետություն

en: Republic of Namibia
hy: Նամիբիայի Հանրապետություն

en: Republic of Nauru
hy: Նաուրույի Հանրապետություն

en: Republic of Nicaragua
hy: Նիկարագուայի Հանրապետություն

en: Republic of Palau
hy: Պալաույի Հանրապետություն

en: Republic of Panama
hy: Պանամայի Հանրապետություն

en: Republic of Paraguay
hy: Պարագվայի Հանրապետություն

en: Republic of Peru
hy: Պերույի Հանրապետություն

en: Republic of Poland
hy: Լեհաստանյի Հանրապետություն

en: Republic of San Marino
hy: Սան Մարինո Հանրապետություն

en: Republic of Senegal
hy: Սենեգալյի Հանրապետություն

en: Republic of Serbia
hy: Սերբիայի Հանրապետություն

en: Republic of Seychelles
hy: Սեյշելներյի Հանրապետություն

en: Republic of Sierra Leone
hy: Սյերա-Լեոնեյի Հանրապետություն

en: Republic of Singapore
hy: Սինգապուրյի Հանրապետություն

en: Republic of Slovenia
hy: Սլովենիայի Հանրապետություն

en: Republic of South Africa
hy: Հարավային Աֆրիկայի Հանրապետություն

en: Republic of South Sudan
hy: Հարավային Սուդանի Հանրապետություն

en: Republic of Suriname
hy: Սուրինամի Հանրապետություն

en: Republic of Tajikistan
hy: Տաջիկստանի Հանրապետություն

en: Republic of Trinidad and Tobago
hy: Տրինիդադ-Տոբագո Հանրապետություն

en: Republic of Tunisia
hy: Թունիսի Հանրապետություն

en: Republic of Turkey
hy: Թուրքիայի Հանրապետություն

en: Republic of Uganda
hy: Ուգանդաji Հանրապետություն

en: Republic of Uzbekistan
hy: Ուզբեկստանի Հանրապետություն

en: Republic of Vanuatu
hy: Վանուատուի Հանրապետություն

en: Republic of Yemen
hy: Եմենի Հանրապետություն

en: Republic of Zambia
hy: Զամբիաի Հանրապետություն

en: Republic of Zimbabwe
hy: Զիմբաբվեի Հանրապետություն

en: Republic of the Congo
hy: Կոնգոյի Հանրապետություն

en: Republic of the Gambia
hy: Գամբիայի Հանրապետություն

en: Republic of the Marshall Islands
hy: Մարշալյան Կղզիների Հանրապետություն

en: Republic of the Niger
hy: Նիգերի Հանրապետություն

en: Republic of the Philippines
hy: Ֆիլիպինների Հանրապետություն

en: Republic of the Sudan
hy: Սուդանի Հանրապետություն

en: Romania
hy: Ռումինիա

en: Romania, Socialist Republic of
hy: Ռումինիա, Սոցիալիստական Հանրապետություն

en: Russian Federation
hy: Ռուսաստանի Դաշնություն

en: Rwanda
hy: Ռուանդա

en: Rwandese Republic
hy: Ռուանդայի Հանրապետություն

en: Réunion
hy: Ռեյունյոն

en: Saint Barthélemy
hy: Սուրբ Բարդուղիմեոսի կղզի

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
hy: Սուրբ Հեղինեի Կղզի, Համբարձման և Տրիստան դա Կունյա

en: Saint Kitts and Nevis
hy: Սենտ Կիտս-Նեվիս

en: Saint Lucia
hy: Սանտա Լուչիա

en: Saint Martin (French part)
hy: Սուրբ Մարտին (Ֆրանսիական Մաս)

en: Saint Pierre and Miquelon
hy: Սեն Պիեռ և Միքելոն

en: Saint Vincent and the Grenadines
hy: Սենտ Վիսենտ-Գրենադիններ

en: Samoa
hy: Սամոա

en: San Marino
hy: Սան Մարինո

en: Sao Tome and Principe
hy: Սան-Թոմե-Փրինսիպի

en: Saudi Arabia
hy: Սաուդիան Արաբիա

en: Senegal
hy: Սենեգալ

en: Serbia
hy: Սերբիա

en: Serbia and Montenegro
hy: Սերբիա և Մոնտենեգրո

en: Seychelles
hy: Սեյշելներ

en: Sierra Leone
hy: Սյերա-Լեոնե

en: Sikkim
hy: Սիքիմ

en: Singapore
hy: Սինգապուր

en: Sint Maarten (Dutch part)
hy: Սինթ Մարտեն (Հոլանդական մաս)

en: Slovak Republic
hy: Սլովակիայի Հանրապետություն

en: Slovakia
hy: Սլովակիա

en: Slovenia
hy: Սլովենիա

en: Socialist Republic of Viet Nam
hy: Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետություն

en: Solomon Islands
hy: Սոլոմոնյան կղզիներ

en: Somalia
hy: Սոմալի

en: South Africa
hy: Հարավային Աֆրիկա

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hy: Հարավային Ջորջիա և Հարավային Սանդվիչյան կղզիներ

en: South Sudan
hy: Հարավային Սուդան

en: Southern Rhodesia
hy: Հարավային Ռոդեսիա

en: Spain
hy: Իսպանիա

en: Spanish Sahara
hy: Իսպանական Սահարա

en: Sri Lanka
hy: Շրի Լանկա

en: St. Kitts-Nevis-Anguilla
hy: Սուրբ Կիտս - Նեվիս-Անգիլլա

en: State of Israel
hy: Իսրայելի Պետություն

en: State of Kuwait
hy: Քուվեյթի Պետություն

en: State of Qatar
hy: Քաթարի Պետություն

en: Sudan
hy: Սուդան

en: Sultanate of Oman
hy: Օմանի Սուլթանություն

en: Suriname
hy: Սուրինամ

en: Svalbard and Jan Mayen
hy: Սվալբարդ և Յան Մայեն

en: Swaziland
hy: Սվազիլենդ

en: Sweden
hy: Շվեդիա

en: Swiss Confederation
hy: Շվեյցարիայի Համադաշնության

en: Switzerland
hy: Շվեյցարիա

en: Syrian Arab Republic
hy: Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն

en: Taiwan
hy: Թայվան

en: Taiwan, Province of China
hy: Թայան, Չինաստանի Նահանգ

en: Tajikistan
hy: Տաճիկստան

en: Tanzania, United Republic of
hy: Տանզանիա, Միացյալ Հանրապետություն

en: Thailand
hy: Թաիլանդ

en: The Former Yugoslav Republic of Macedonia
hy: Մակեդոնիայի Նախկին Հարավսլավական Հանրապետություն

en: Timor-Leste
hy: Թիմոր - Լեստե

en: Togo
hy: Տոգո

en: Togolese Republic
hy: Տոգոյի Հանարպետություն

en: Tokelau
hy: Տոկելաու

en: Tonga
hy: Տոնգա

en: Trinidad and Tobago
hy: Տրինիդադ-Տոբագո

en: Tunisia
hy: Թունիս

en: Turkey
hy: Թուրքիա

en: Turkmenistan
hy: Թուրքմենստան

en: Turks and Caicos Islands
hy: Թյորքս և Կայկոս կղզիներ

en: Tuvalu
hy: Տուվալու

en: US Miscellaneous Pacific Islands
hy: ՄՆ Բազմազան Խաղաղօվկիանոսյան Կղզիներ

en: USSR, Union of Soviet Socialist Republics
hy: ԽՍՀՄ Խորհրդային Սոցիալիստական ​​Հանրապետությունների Միություն

en: Uganda
hy: Ուգանդա

en: Ukraine
hy: Ուկրաինա

en: Union of the Comoros
hy: Կոմորոսի Միություն

en: United Arab Emirates
hy: Միացյալ Արաբական Էմիրաթներ

en: United Kingdom
hy: Մեծ Բրիտանիա

en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
hy: Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն

en: United Mexican States
hy: Մեքսիկայի Միացիան Նահանգներ

en: United Republic of Tanzania
hy: Տանզանիայի Միացյալ Հանրապետություն

en: United States
hy: Ամէրիկայի Միացյալ Նահանգնէր

en: United States Minor Outlying Islands
hy: Միացյալ Նահանգների Հեռավոր Փոքր Կղզիներ

en: United States of America
hy: Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ

en: Upper Volta, Republic of
hy: Վերն Վոլտա, Հանրապետություն

en: Uruguay
hy: Ուրուգվայ

en: Uzbekistan
hy: Ուզբեկստան

en: Vanuatu
hy: Վանուատու

en: Vatican City State (Holy See)
hy: Վատիկան Քաղաք-պետություն (Մայր Աթոռ)

en: Venezuela
hy: Վենեսուելա

en: Venezuela, Bolivarian Republic of
hy: Վենեսուելա, Բոլիվարական Հանրապետություն

en: Viet Nam
hy: Վիետնամ

en: Viet-Nam, Democratic Republic of
hy: Վիետնամ, Դեմոկրատական ​​Հանրապետություն

en: Virgin Islands of the United States
hy: Միացյալ Նահանգների Վիրջինյան կղզիներ

en: Virgin Islands, British
hy: Վիրջինյան կղզիներ, Բրիտանական

en: Virgin Islands, U.S.
hy: Վիրջինյան կղզիներ, ՄՆ

en: Wake Island
hy: Ուեիք Կղզի

en: Wallis and Futuna
hy: Վոլիս և Ֆուտունա

en: Western Sahara
hy: Արեվմտյան Սահարա

en: Yemen
hy: Եմեն

en: Yemen, Democratic, People's Democratic Republic of
hy: Եմեն, Դեմոկրատական, ​​Ժողովրդական Դեմոկրատական ​​Հանրապետություն

en: Yemen, Yemen Arab Republic
hy: Եմեն, Եմենի Արաբական Հանրապետություն

en: Yugoslavia, Socialist Federal Republic of
hy: Հարավսլավիա, Սոցիալիստական ​​Դաշնային Հանրապետություն

en: Zaire, Republic of
hy: Զաիր Հանրապետություն

en: Zambia
hy: Զամբիա

en: Zimbabwe
hy: Զիմբաբվե

en: the State of Eritrea
hy: Էրիտրեայի Հանրապետություն

en: the State of Palestine
hy: Պաղեստինի Պետություն

en: Åland Islands
hy: Ալանդյան կղզիներ
